Cudowne tulipany


Kwiaty to szczególne rośliny, które porażają swoim pięknem, swoim zapachem. Patrząc na nie, szczególnie ważne staje się pytanie, jak natura sama z siebie mogła stworzyć coś aż tak wspaniałego? Dzisiaj wiele z rodzajów, gatunków kwiatów to nie te dzikie, tak jak kiedyś każde, ale wiele z nich jest uprawianych przez ogrodników.

tulipany

On zajmuje się od wielu lat hodowlą tulipanów. To powszechne kwiaty, ale jedne z bardziej ulubionych i tak jak kiedyś goździki były darowane z okazji Dnia Kobiet, tak dzisiaj nikt nie wyobraża sobie tego dnia bez tulipanów, ale nie tylko, bo dobrze je wręczyć na każdą okazję. Istnieje wiele metod sadzenia tulipanów. Kolekcjonerzy tych kwiatów wybierają metodę zagonową, tzw. holenderska. Cebulki sadzi się w pulchnej glebie, na tej samej głębokości i w tej samej odległości od siebie. Inną metodą jest metoda redlinowa, czyli sadzenie cebulek w bruzdach, ale to także metoda, związana z użyciem sadzarek. Cebule nie są raczej narażone na przymrozki, ale czasami przykrywa się je korą, słomą, jest również specjalna agrowłóknina ogrodowa, zapewniająca właściwą temperaturę. Co jest ważne w tej całej pracy? Oczekiwanie na efekt, czyli piękne, zdrowe okazy kwiatów.

16.07.2012. 23:57

Tancrede-szekely.eu

Witajcie prosto z centrum Transylwanii. Zapraszam wszystkich do komentowania naszych wpisów - mam nadzieję, że nie będziecie się tu nudzieć Tancrede
Tancrede Szekely