Ekologia jest modna


W dzisiejszych czasach w debacie publicznej coraz częściej poruszany jest temat ekologii. Okazuje się, że już nie tylko naukowcy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest ograniczenie zanieczyszczeń powietrza czy gleby.

ekologia

Zwykli konsumenci także zaczęli dostrzegać konieczność zmiany swojego trybu życia na taki, który byłby bardziej zgodny z naturą. Dzięki temu będą w stanie zapewnić lepszą przyszłość nie tylko kolejnym pokoleniom, ale także sobie. Bo wiadomo, że właśnie zanieczyszczenia atmosfery, wody i gleby powodują rozwój wielu chorób, z którymi dzisiaj trudno jest walczyć. Dlatego w niemal wszystkich dziedzinach życia zaobserwować można zwrot w kierunku technologii wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne. Do ogrzewania budynku służy dziś pompa ciepła lub kolektory słoneczne. Samochody napędzane są już często w sposób hybrydowy, przy niewielkim udziale benzyny, za to z wykorzystaniem wodoru. Poza tym konsumenci coraz częściej wybierają żywność czy nawet ubrania stworzone w sposób ekologiczny. Dzięki temu wymuszają na producentach dbałość o środowisko naturalne.

13.07.2012. 20:14

Tancrede-szekely.eu

Witajcie prosto z centrum Transylwanii. Zapraszam wszystkich do komentowania naszych wpisów - mam nadzieję, że nie będziecie się tu nudzieć Tancrede
Tancrede Szekely