Nowy rodzaj oczyszczalni przydomowych


Ludzie w większych miastach mogą bez problemu podłączać się do miejskich sieci kanalizacyjnych. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Płaci się za kanalizację od ilości ścieków, jaka została wyprodukowana w danym domu. Mierzy się to licznikiem.

sliczne zęby

Ale co mają zrobić mieszkańcy miejscowości podmiejskich? Pozostaje im korzystanie z wozów asenizacyjnych, opróżniających szamba i wywożących nieczystości do oczyszczalni ścieków. To rozwiązanie drogie i tak naprawdę niezbyt przyjemne dla każdego. Ale od pewnego czasu są inne sposoby na domowe instalacje kanalizacyjne. Są nimi przydomowe, ekologiczne oczyszczalnie ścieków. Główną częścią takiej oczyszczalni jest wielki pojemnik na ścieki, w którym pracują bakterie (co jakiś czas trzeba ich nieco dosypać ze specjalnych saszetek). Następnie oczyszczone ścieki trafiają do specjalnych odstojników, stojących na dwudziestocentymetrowym podkładzie ze żwiru. Przefiltrowana przez żwir woda trafia następnie do ziemi. Już w chwili przesączenia przez żwir reprezentuje ona drugi stopień czystości, a więc… jest zdatna do picia.

17.07.2012. 03:25

Tancrede-szekely.eu

Witajcie prosto z centrum Transylwanii. Zapraszam wszystkich do komentowania naszych wpisów - mam nadzieję, że nie będziecie się tu nudzieć Tancrede
Tancrede Szekely