Opłaca się inwestować w rynki wschodzące


Ostatnie lata, naznaczone nowym wielkim kryzysem gospodarczym, miały znaczący wpływ na bogate kraje Unii Europejskiej. Ich rynki, nasycone towarami wysokiej jakości i równocześnie drogimi, przeżyły spore załamanie. Ludzie i firmy oszczędzają, a to oznacza, że nie zrobi się kokosów na takowych rynkach.

pieniądze

Dlatego też, z czym zgadza się wielu ekonomistów (między innymi z firmy grant wealth management w warszawie) najlepsze interesy można obecnie robić, inwestując na rynkach wschodzących. Pozytywne jest to, że wiele polskich firm już dawno o tym wiedziało i rozpoczęło już kilka lat temu powolną ekspansję na tamtejsze rynki. Potrzeba czegoś znacznie większego, wręcz ofensywy, która pozwoli polskim towarom, znacznie tańszym a równie dobrym jak europejskie czy amerykańskie, wejść na rynki państw wschodzących. Te państwa to przede wszystkim Chiny, Tajwan, Brazylia, Indonezja, Malezja czy Wietnam. Przykładem udanego kontraktu polskiego przemysłu może być dostawa czołgów dla Malezji w czasach, kiedy przemysł produkujący czołgi na całym świecie notuje silne straty.

27.06.2012. 03:34

Tancrede-szekely.eu

Witajcie prosto z centrum Transylwanii. Zapraszam wszystkich do komentowania naszych wpisów - mam nadzieję, że nie będziecie się tu nudzieć Tancrede
Tancrede Szekely