Walcz o swoje prawa

Nie ocenia się książki po okładce. Tak mówią, to prawda, ale czy ludzie stosują się do tej zasady? Nie zawsze, powiedziałbym – rzadko. Widząc bezdomnego, który prosi przechodniów o drobny datek, większość z nas wykazuje się ekstremalnym brakiem tolerancji i pogardą.
kolorowanki
Mimo że nie znamy powodów, które sprawiły, iż człowiek ten znalazł się w tak trudnej sytuacji, mimo iż nigdy nie zamieniliśmy z nim słowa, nie wiemy co sobą reprezentuje, jakie ma poglądy. Podobnie – kiedy podejmujemy nową pracę lub naukę nowej szkole. Stali pracownicy i starsi uczniowie nierzadko dokuczają świeżakom. Nie mają znaczenia osobowość i charakter, to czy „nowy” gra w gry strzelanki, uwielbia filmy akcji, kolorowanki, czy nawet umie przyrządzać takie specjały jak ryba po grecku. Dla nich liczy się tylko dobra zabawa i chęć pokazania swojej siły. Niestety, wielu uczniów, a nawet pracowników poważnych instytucji boi się wyjawić prawdę. Czy to w obawie przed utratą stanowiska, czy przed zemstą... Pamiętajmy jednak, że problem sam się nie rozwiąże i zawsze możemy liczyć na fachową pomoc osób, które powołane zostały do rozwiązywania takich właśnie problemów.

25.08.2010. 10:51

Tancrede-szekely.eu

Witajcie prosto z centrum Transylwanii. Zapraszam wszystkich do komentowania naszych wpisów - mam nadzieję, że nie będziecie się tu nudzieć Tancrede
Tancrede Szekely